Mantai (tiksliau манты)

DSCN6488

Sunku sugalvoti lietuvišką pavadinimą, nes manau, kad šis patiekalas neturi būti verčiamas, todėl panaudojau lietuvišką išsireiškimą pirmą ir paskutinį kartą.

Taigi, “manty” kažkuo giminingi paprastiems koldūnams. Manoma, kad kilmė, kaip ir daugumos virtinių bus Kinija. Patiekalas labai paplitęs Centrinėje Azijoje. Gamina juos totoriai, uzbekai, mongolai ir dar begalė kitų tautų. Gaminimas labai nesudėtingas. Na, gal kiek ilgiau užtrunka lipdymas.

Tiek teorijos.

Imame 600 gr riebios avienos, arba kiaulienos. Sukapojame smulkiais gabalėliais (nusidėjau, nes neturėjau tam skirto peilio, taigi kapojau su elektriniu kombainu). Taip pat sukapojame  400-500gr svogūno. Taip – tiek daug. Faršas daromas labai paprastai, – nededama jokiu įmantrių prieskonių ir žolių. Tik svogūnas, druska ir pipirai. Taigi sumaišome svogūnus ir mėsą, beriame druskos ir maltų juodųjų pipirų, trečdalį stiklinės vandens. Statome į šaldytuvą valandai.

Imame vieną kiaušinį, jį sumišome su puse stiklinės vandens. Dedame pusantros stiklinės miltų. Maišome, dedame dar miltų, minkome. Miltų reikės tiek, kad tešla taptų labai standi. Makaronų tešlos kietumo. Baigę minkyti, statome į šaldytuvą valandai.DSCN6454

Iš nedidelių (graikinio riešuto dydžio) tešlos gabalelių išvoliojame apskritimus. Atradome, kad tam labai gerai tinka makaronų mašina.

DSCN6467DSCN6464

Į apskritimus dedame šaukštelį mėsos ir nedidelį gabalėlį sviesto. Padarome “koldūną”.

DSCN6469 DSCN6471 DSCN6475 DSCN6477 DSCN6457

Pagamintų “manty” apačią patepame aliejumi ir statome į garų puodą. Verdame apie 30-40 minučių.

DSCN6462

Pateikiame su grietinės ir svogūnų laiškų padažiuku.

DSCN6480 DSCN6487 DSCN6488 DSCN6493

Valgome.

 

About the Author

2 thoughts on “Mantai (tiksliau манты)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.