Grūstuvėje sutriname po šaukštelį kalendros sėklų, baltųjų pipirų bei cinamono, vieną anyžiaus žvaigždelę ir lauro lapą.

Prieskonius sumaišome su 400ml natūralaus neriebaus jogurto. Dedame porą šaukštų rudojo cukraus, vieną šaukštą druskos, taip pat smulkiai sukapotą raudonąjį aštrų pipirą.

Kiaulienos šonkauliukus (apie pusantro kilogramo) supjaustome po 1-2 kaulus, dedame į indą ir užpilame jogurto ir prieskonių mišiniu. Suslegiame ir statome į šaldytuvą porai valandų.

Pasimarinavisius šonkauliukus ištraukiame iš šaldytuvo ir nubraukę jogurtą, apkepame ant keptuvės.

Viską dedame į puodą, užpilame jogurtu, kuriame marinavosi šonkauliukai, įpilame apie 1l vandens (galima įmesti dar keletą aštrių pipiriukų) ir uždengę troškiname 130lapsnių orkaitėje 2 valandas. Atidengiame ir išgariname likusį  skystį (dar apie vieną valandą). Garindami, patikrinkite, ar užtenka druskos.

Pateikiame su šviežių daržovių salotomis ir bulvių koše. Turėtų tikti ir ryžiai.

Valgome.

Patiekalo kombinacijos su koše ir salotomis lėkštėje nebus, nes maistas buvo sunaikintas per rekordini laiką. Taigi pridėsiu tuščią puodą.

Tagged with:
 

4 Responses to Labai skanūs šonkauliukai

  1. trax says:

    Oho, kiek prigaminai čia per trumpą laiką. Skaitau neužilgo, kažkurį vakarą galėsim pas mane pradegustuot kažką 😉

  2. lina says:

    Tai išeina, kad reikia iš viso kepti 3 val? Ir tokioj žemoj temperatūroj-tik 130?

  3. Na taip, kepimas ilgai užtrunka. Žemoj temperaturoje šonkauliukai išsitroškina ir sugeria visą prieskonių ir padažo skonį.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.